İnternet Altyapı Sorgulama

Size şuan sağlayabileceğimiz maksimum hızı buradan sorgulayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza Takılan Bir Soru mu Var? Canlı Destek hattı üzerinden destek alabilirsiniz.

İnternet altyapısı, bir bölge veya adresin internete erişimini sağlayan sistemdir. Altyapı, bakır ya da fiber optik kablolar kullanarak bölgelere ve adreslere ulaşır. Bakır altyapı genellikle ADSL olarak adlandırılır ve belli iletkenler kullanarak konuma ulaşır. Fiber optik altyapı ise cam veya plastik kablolar kullanarak bölgelere ve adreslere ulaşır.

İnternet altyapısı, bulunduğunuz bölgenin teknolojisi ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin, bulunduğunuz bölgede fiber optik altyapı kullanılıyorsa, internet hızınız daha yüksek olacaktır. Aynı şekilde, ADSL veya VDSL altyapı kullanılıyorsa, internet hızınız düşük olabilir.

Altyapınızı değerlendirmek için internet altyapı sorgulaması yapmanız gerekir. Bu sorgulama ile bulunduğunuz bölgede kullanılan altyapının ne olduğunu ve internet hızınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Mevcut altyapınız ADSL, VDSL veya Fiber altyapılardan biri olabilir. Altyapınızın bunlardan hangisi ise kullanacağınız internet hizmetinin hızı buna göre değişir. ADSL altyapısı, 1 Mbps ile 16 Mbps arasında değişen hızlarda internet hizmeti sunar. VDSL altyapısı, 1 Mbps ile 100 Mbps arasında değişen hızlarda internet hizmeti sunar. FİBER altyapısı, 1 Mbps ile 10.000 Mbps arasında değişen hızlarda internet hizmeti sunar.

İnternet altyapınızı yukarıdaki adres seçimi bölümünden öğrenebilirsiniz.

İnternet hızınızı ve altyapınızın teknolojisini öğrenmek için altyapı sorgulaması yapmanız gerekir. Bölgenizdeki fiber internet altyapısını sorgulamak veya internet hızınızı öğrenmek için adresinizi girerek bilgi edinebilirsiniz.

Altyapı sorgulama sistemimiz adres ya da sabit telefon numarası ile çalışır. Adres üzerinden sorgulama yapmak isterseniz sistemimize giriş yaparak Adres Bilgisi ile Sorgula seçeneğini seçin ve gerekli bilgileri girin. Daha sonra Altyapı Sorgula butonuna tıklayarak fiber internet altyapısını ve internet hızınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sorguladığınız adreste internet altyapısı olması için yerleşik bir operatör veya internet sağlayıcısının altyapıyı konuma ulaştırıp interneti açması gerekir. Eğer sorguladığınız adreste internet altyapısı bulunmuyorsa, internet altyapısını düzenli aralıklarla sorgulamanız gerekir. Dilerseniz bu konuda da size yardımcı olabilir, sizin yerinize sorgulama yapabiliriz. Böylelikle altyapınız açıldığında size haber verebiliriz.

Adresinizde internet altyapısının olup olmadığını öğrenmek için altyapı sorgulaması yapmanız gerekir. Sorgulama panelimizi kullanarak adresinizde internet altyapısının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.