Güvenli İnternet Hizmeti

Güvenli internet hizmetimiz ile ailenizi zararlı içeriklerden koruyun ve güvenli bir internet deneyimi yaşayın.

Güvenli internet, kullanıcıların zararlı içeriklerden korunmasını sağlayan, ücretsiz ve şeffaf bir hizmettir. Özellikle çocuklar ve gençler için zararlı içeriklerin engellenmesini sağlar.

Güvenli internet hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz:

https://www.guvenlinet.org.tr/itiraz
https://www.guvenlinet.org.tr/ihbar
https://www.guvenlinet.org.tr

EminNet internet aboneliğinizin güvenli internet hizmetinde olup olmadığını kolayca sorgulayabilirsiniz. Eğer internet hizmetiniz güvenli statüde değilse "online işlemler" menüsünden güvenli internete geçiş yapabilirsiniz. Web sitemizden de güvenli internet kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde güvenli internet hizmeti, "elektronik haberleşme kanunu" ile düzenlenmiştir. Kanunun 15. maddesinde, internet servis sağlayıcılarının güvenli internet hizmetini kullanıcılara ücretsiz olarak sağlaması zorunluluğu bulunmaktadır.

Güvenli internet hizmeti, çocuk ve aile profili olarak ikiye ayrılır. Bu profiller, pedagoji, psikoloji, hukuk ve sosyoloji alanında uzman ekipler tarafından belirlenir. Çocuk profili beyaz liste sistemi ile çalışır ve sadece izin verilen sitelere erişim sağlar. Aile profili ise kara liste sistemi ile çalışır ve zararlı içeriklere erişimi engeller.

Aile profili, kara liste prensibi ile çalışır. Bu kapsamda kullanıcının erişimi sakıncalı olan siteler belirlenir ve bu sitelere erişim engellenir. Kullanıcı, kişisel sitelere veya forum sitelerine erişebilir. Aile profili kullanıcıları, oyun, sosyal medya veya sohbet sitelerine erişim talep edebilir.

Aile profili kullanıcıları, bilinçli ve güvenli internet kullanımı ile kendilerini güvende hissederler. EminNet ile kısa sürede güvenli internet aile paketi sahibi olabilir ve huzurlu bir internet kullanım ortamı sağlayabilirsiniz.

Çocuk profili, beyaz liste sistemi ile çalışır. Yani çocukların sadece izin verilen sitelere erişimini sağlar. Çocuğun internet kullanımında amaç, onu belli içeriklerden uzak tutmak değil, sadece uygun görülen sitelere erişimini sağlamaktır. Bu sayede çocuğunuz sadece uygun içeriklere erişebilir.

EminNet online işlemler menüsünden profil seçimi ve değişimini kolayca yapabilirsiniz. Güvenli internet sorgulama işlemi yapabilir ve kullandığınız profili değiştirmek istediğinizde online işlemler bölümünden gerekli adımları takip edebilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti, tamamen ücretsizdir. Bu hizmeti güvenle tercih ederek, çocuklarınızla birlikte gönül rahatlığı ile interneti kullanabilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti zorunlu değildir. Kullanıcı talep ederse bu sistemi kullanabilir. Bu hizmet ile toplumun internetin zararlı etkilerinden korunması amaçlanmaktadır.

Güvenli internet hizmeti iptali için online işlem merkezini ziyaret ederek veya çağrı merkezimizi arayarak iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. EminNet mobil uygulaması üzerinden de güvenli internet hizmetini iptal edebilirsiniz. İptal talebiniz halinde hizmet derhal iptal edilecektir.